П`ятниця, 17.05.2024, 11:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Петрушівська ЗОШ І-ІІ ступенів

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів


Відкритий урок з математики в 2-А класі
[ · Скачати дистанційно () ]23.11.2017, 21:44

Тема: Розв'язування виразів, рівнянь, задач на дві дії.

Мета: вдосконалити обчислювальні навички учнів в межах 100, вміння розв'язувати задачі, порівнювати вирази, розв'язувати рівняння, вміння креслити кути; розвивати увагу, математичне мовлення виховувати товаристкість, взаєморозуміння під час спільної діяльності, любов до природи.

Тип уроку: Урок-подорож

 

Обладнання: мікрофон, комп'ютер, телеграма, карта, маршрут по математичному морю, кораблі, гроші, медалі, таблиці.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Ми вам раді, люди добрі;

І вітаєм щиро вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у 2-А клас.

 

Пісня " Дважды два четыре"

 

Я отримала телеграму від Королеви Математики, що дарує нам подорож Математичним морем.

( Читаємо телеграму - маршрут )

 

· Старт

· Обчислювальний острів

· Задачний острів

· Каліграфія

Ми з Вами поділимося на дві команди: «Винахідливі» , «Кмітливі»

А чим ми рушаємо? ( Кораблями)

Девіз «Винахідливих»

Винахідливі завжди сухими вийдуть із води,

Важких завдань для нас немає,

Сьогодні ми перемагаєм.

Девіз «Кмітливих»

Кмітливі труднощі долають,

Вони завжди перемагають,

Перемогу ми здобудемо.

В боротьбі ми перші будемо.

  • Кожна команда має дійти до порту «Перемога», але, щоб дійти до цього порту в нас будуть зустрічатися Острови, там на острові будуть певні труднощі, хто виконає ці завдання буде діставати піастри . Хто більше набере, той виграє. Я буду суддею.
  • Ось і перш ми рушаємо із порту «Старт». В цьому порту ми зустрічаємо хлопчину з малої деревини. У печі зміючку спік. Сам на дерево утік. ( Івасик - Телесик )

Івасик - Телесик пропонує нам:

ІІ. Інтерактивні вправи « Мозговий штурм».

«Мікрофон»

- Назвати круглі числа

- Назвати одноцифрові

- Назвати сусідів

- Назвати попереднє

- Назвати наступне

- Назвати найменше двоцифрове

- Назвати найбільше двоцифрове

- Назвати число в якому 7 дес. 1 од.

- Як можна назвати +, -

- Назвати компоненти при додаванні

- При відніманні

- Що означає збільшити на

- зменшити на

- Як знайти невідоме зменшуване,від'ємник, доданок?

- Як виконуються вирази з дужками?

Добре, ми відповіли на всі запитання. можемо рушати далі.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Зараз ми з Вами рушаємо на «Обчислювальний острів»

Вирази

  • Рушаємо і ось перша зупинка «Каліграфія»

(Пишемо, число, класна робота, і число 7 ( гов. віршик)

(Цифра 7, як кочерга в неї лиш одна нога.)

  • Рушаємо на Острів, а там нас чекають Герої Льодовикового періоду.

Вирази

 

1-ша команда 2-га команда

 

( По одному учневі з команди даю карточки).

22 + 35 = 57

70 - 20 = 50

92 + 4 = 96

34 + 25 = 59

90 - 30 = 60

84 + 5 = 89

  • Рушаємо дальше на «Острів Задачний»
  • цьому острові живуть Пірати . Вони хочуть знати ,чи вміємо ми розв'язувати задачі, і хочуть, щоб ми їм наловили риби.

Задача про рибу

Команди наловили 28 риб і 31 рибину. Здали 19 рибин. Скільки залишилося?

 

1) 28 + 31 = 59 (р.) – наловили

2) 59 - 19 =40 (р. ) – залишилося

 

ІV. Фізхвилинка

  • А ось по курсу озеро " Відпочинок". Давайте відпочинемо і ми на цьому озері. Пісня
  • В нас теж є на Закарпатті озеро. Його називають «Морським дном», Озеро " Синевир" (показую).

І розповідаю легенду.

  • А зараз ми рушаємо на «Острів Рівнянь»
  • А тут нас зустрічає на острові «Баба – Яга».

Нас «Баба – Яга» не чекала

Івася в чулані сховала

Зварити із нього вечерю

Для Змія Горинича мала.

 

  • Щоб не з'їли «Івасика – Телесика» нам потрібно розв'язати рівняння.

 

1-ша команда 2- га команда

 

х +13 = 43 х - 8 = 30

х = 43 - 13 х = 30 + 8

х = 30 х = 38.

 

  • Рушаємо ми на острів «Порівнянь». І на цьому острові пливе ... Робінзон Крузо. Це англійський моряк, який прожив 28 років на безлюдному острові,

 

куди його викинуло під час аварії корабля. Він нас боїться і хоче, вернутися.

 

( Даю завдання)

 

  • Що це за скарб?

 

14 - 2= 10 + 2 15 - 5 = 20 - 10

52 + 4 > 50 52 + 4 < 70

68 - 60 < 10 98 - 60 > 10

 

А ось по курсу «Бухта Геометрична» . Тут живе і господарює, ось погляньте хто?

«Барон Мюнхаузен»

Барона Мюнхаузена може з'їсти ця велика риба. Допоможемо йому.

Винахідливі

Накреслити прямий кут.

Кмітливі

Накреслити непрямий кут

V. Підсумок уроку

Змагання

Нарешті ми досягли порту «Перемога». Залишилося найцікавіше - дізнатися, яка команда дістала більше піастрів.

На закінчення уроку пісня «Кораблі».

Категорія: Розробки уроків | Додав: petruchivska_zosh
Переглядів: 208 | Завантажень: 62 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz